آخرین ارسال های تالار گفتمان

هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
اردیبهشت
1
1390

محدود کردن سایت یا آدرسی خاص در میکروتیک

در این آموزش قصد داریم که آدرسی خاص را در میکروتیک غیر قابل دسترسی نمائیم

آموزش را به صورت تصویری نمایش می دهیم تا شما به راحتی بتوانید مطالب را درک کرده و متوجه شوید .امیدواریم که این آموزش بتواند گامی در پیشبرد اهداف شما داشته باشد .

 

مدیریت سایت ادمینز

دی
14
1389

Load Balancing over Multiple Gateways Mikrotik

ما چيزهايي را آموزش مي دهيم كه مي دانيم، ما مانند خودمان را بازسازي مي كنيم و ما را در آموزش یاری نموده تیم ادمینز منتظر نظرات کار آمد شما می باشد .  

 با تشکر مدیریت سایت ادمینز

Load Balancing over Multiple Gateways

1

 

 

 مقدمه:

اکنون می خواهیم در مورد یکی از مباحث کار آمد شبکه بپردازیم به عنوان نمونه شما در محل کار خود از  isp سرویس می گیرید که در زمان هایی که این سرویس به هر عنوانی قطع می شوید دیتای شما قطع نشده و به صورت اتوماتیک  سرویس دهنده دوم یا isp دومی وصل شده و از بروز این مشکل جلوگیری کند  .این مسئله از طریق میکروتیک براحتی قابل حل می باشد .

همانند تصویر بالا دو خط اینترنت داریم که دیتا  از isp1 ,isp2 به روتر ما وصل شده و از طریق روتر به client  ها خواهد رسید .

آبان
20
1389

راهنمای راه اندازی DHCP Server در میکروتیک

1

در ابتدای کار به توضیحی خیلی مختصر در مورد dhcp  می پردازیم این پروتکل پیکر بندی پویای میزبان dhcp به شما اجازه می دهد آدرس های ip را به صورت پویا به کامپیوتر ها و وسایل جانبی روی کارت شبکه اختصاص دهد .

 

آبان
18
1389

طریقه بستن Multi User در میکروتیک

جهت بستن مالتی یوز در میکروتیک به روش زیر می توانیم عمل کنیم و بسیار ساده می باشد شما پس از تعریف کردن یوزر در قسمت profile یوزر تب limit -onlly one  را برابر yes  قرار می دهیم .

ppp-profile-limit-only one=yes

همانند تصویر زیر عمل می کنیم البته در تصویر زیر نام پروفایل ما pppoe  می باشد :

1

شهریور
5
1389

بازگرداندن روتربرد میکروتیک به حالت اولیه به صورت سخت افزاری(Reset to factory)

reset

برای بازگرداندن روتر برد های میکروتیک به حالت اولیه یا به اصطلاح Reset To Factoryبه صورت سخت افزاری مطابق شکل بالا قسمتی که ذو شماره 1و 2 نشان داده شده است که به صورت دو نیم دایره که از هم جدا شده است را بوسیله یک فلز یا پیچ گوشتی به هم متصل نموده و روتر برد را روشن نمائید پس از بالا آمدن روتر برد ریست شده است و می توانید فلز را از روی این دو نقطه بر دارید .

 

 

مرداد
2
1389

ارتقا دادن ( Upgrade ) سیستم عامل میکروتیک

در این آموزش شماسیستم عامل میکروتیک را در سه مرحله ارتقا حواهیم داد :

1- دانلود بسته combined package مطابق تصویر زیر برای این منظور به سایت www.mikrotik.com/download.html  رفته و بسته به نوع روتر بردیا pc  فایل مورد نظر را دانلود کنید .

2- فایل combined package را بواسطه FTP یا Winbox به میکروتیک انتفال دهید.
در صورت استفاده از وین باکس به منوی Files رفته ، سپس فایل را در ویندوز خود انتخاب و به داخل پنجره Files بکشید.

3- میکروتیک را Reboot کنید.

نکته:

شیوه ارتقا سیستم عامل میکروتیک در سیستم های نصب شده بر روی PC یا روتربورد یکسان است.

نکته:
بعد از بروزرسانی 72 ساعت وقت دارید تا لایسنس میکروتیک را آپدیت کنید،سعی کنید این کار را بلافاصله انجام دهید.
برای این منظور باید میکروتیک اینترنت داشته باشد،سپس از منوی System به License رفته و بر روی Update License Key کلیک کنید.

مرداد
1
1389

Queues در میکروتیک

Brust  در queues یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین خصوصیات کار آمد queues در محدوده زمانی  و در خواست های مورد نظر در  میکروتیک می باشد .

 

به عنوان مثال در brust  می توانید تعیین کنید که در محدوده زمانی مورد نظر X مقدار دانلود   و یا X مقدار آپلود و یا صفحات را با X مقدار پهنای باند  باز کنید البته باید این موضوع را به عرض برسانیم در صورتی که شما brust را تعریف و مشحص ننمایید به صورت نامحدود و با پنا باندی که برای یوزر خود تعریف کرده باشید به صورت نامحدود مصرف خواهد کرد.

آموزش مورد نظر را از اینجا دانلود کنید .

 

تیر
29
1389

NAT و کاربرد آن در میکروتیک

 

 

قبل از اينكه نگاهي عميق به مقوله NAT داشته باشيم مي بايست بدانيم كه عملكرد NAT چگونه است. بسته به نوع استفاده ، NAT روشهاي پياده سازي مختلفي دارد ولي همه آنها داراي يك مفهوم مي باشند.

NAT بسيار متداول شده تا آنجايي كه در قابليت پشتيباني از آن در اكثر دستگاه ها نظير router, firewall و... قرارداده شده است ويا حداقل يك نوع از اين تكنولوژي را پشتيباني مي كنند.

NAT تنها مختص شبكه هايي كه به اينترنت متصل هستند محدود نمي شوند ،بلكه شما از اين تكنولوژي مي توانيد بين شبكه هاي محلي خود نيز استفاده كنيد ولي چون اكثر سازمانها درجهت ارتباط با اينترنت از اين روش استفاده مي كنند ما نيز به بررسي همين نوع استفاده مي پردازيم.

تیر
27
1389

چگونه WDS را بر روی میکروتیک فعال کنیم ؟

آموزش چگونگی راه اندازی WDS بر روی میکروتیک را می توانید از اینجا دانلود کنید.  

تیر
27
1389

نرم افزار Neighbor viewer میکروتیک

نرم افزارNeighbor viewer محصول میکروتیک جهت دیدن میکروتیک های موجود در شبکه و ارتباط از طریقtelnet می باشد

نرم افزار را از اینجا دانلود کنید .

تیر
19
1389

آمورش تصویری تست پهنای باند میکروتیک

آموزش تصویری را می توانید ازاینجا دانلود کنید .

تیر
19
1389

آموزش کامل تنظیمات مربوط بهAP,CPE در میکروتیک

بنا به در خواست متعدد شما دوستان عزیز آموزش کامل تنظیمات مربوط به AP,CPE میکروتیک راقرار دادیم امیدواریم که بیشترین استفاده را از این آموزش خواهید برد.

آموزش مورد نظر را از اینجا دانلود کنید .

 

سایر صفحات : 12